Endodoncja, leczenie kanałowe pod mikroskopem w Demed Ochota

W Demed staramy się uratować każdy ząb przed koniecznością ekstrakcji. Dlatego, gdy na leczenie zachowawcze jest już za późno przeprowadzamy leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dzięki dokładnej precyzji jesteśmy w stanie usunąć zmienioną miazgę i zdezynfekować kanały. Odpowiedni sprzęt – mikroskop, sterylne warunki i doświadczeni lekarze sprawiają, że nasi Pacjenci mogą liczyć na najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo podczas zabiegu. 

 

Etapy leczenia endodontycznego

Gdy próchnica zęba jest zaawansowana należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza stomatologa. Oceni on na podstawie zdjęcia pantomograficznego czy istnieje konieczność leczenia kanałowego. Dzieje się tak wtedy, gdy bakterie dostaną się do miazgi zęba.

 Pierwszym krokiem jest otwarcie komory zębowej i usunięcie zainfekowanej miazgi zęba. Następnie osusza się kanały i szczelnie je wypełnia.

 W niektórych przypadkach potrzeba niezwykłej precyzji, którą jest w stanie zapewnić jedynie mikroskop, np.:

  • światło kanału jest zbyt małe;
  • korzenie zęba są mocno zakrzywione ;
  • są trudności w dokładnym opracowaniu kanału;
  • są trudności w zlokalizowaniu kanałów;
  • złamane narzędzie endodontyczne;
  • należy wykonać reendo ponieważ podczas kontroli rtg okazało się, że jeden z kanałów nie został opracowany.

Pamiętaj, że czas działa na Twoją niekorzyść. Im szybciej zgłosisz się do stomatologa, tym istnieje mniejsze ryzyko utraty zęba. W Demed Stomatologia starannie przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy leczenia, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i wysoki komfort usługi. Dlatego nie zwlekaj i umów się na wizytę jeszcze dziś.

Zalecenia poimplantacyjne

Miałeś ostatnio wszczepiany implant? Dowiedz się jakie są zalecenia poimplantacyjne : W dniu zabiegu: – stosuj zimne okłady, W ciągu kilku dni po zabiegu: – spożywaj chłodne i półpłynne pokarmy, W ciągu tygodnia/dwóch po zabiegu: – wstrzymaj się od gryzienia stroną,...

Dlaczego usuwa się zęby?

Zęby usuwa się z wielu przyczyn: - gdy próchnica dotrze w głąb zęba, - gdy zakażenie zniszczy dużą część zęba lub otaczającej go kości, - gdy w jamie ustnej nie mieszczą się wszystkie zęby. Procedura ekstrakcji zęba u wielu pacjentów wywołuje lęk przed odczuwaniem...

Call Now ButtonZadzwoń Demed Ochota